Mum dibine ışık vermez.
Ara

Bebek Aşkınızı Bitirmesin / Psikolojik Sorunlar

Bebek Aşkınızı Bitirmesin

Ailenizin yeni üyesi sizin gözbebeğiniz! Fakat dikkat edin, ona olan ilginiz, eşinizle birlikteliğinizi bozmasın.Bebeğiniz doğduktan sonra, günlük alışkanlıklarınız, sosyal hayatınız ve hatta eşinizle konuştuğunuz şeyler bile değişecek. Bebeğinize duyduğunuz ortak sevgi, sizi birbirinize yaklaştırırken, birbirinize ayıracak zamanınız azalacak, almanız gereken daha fazla karar ve başetmeniz gereken daha fazla sorun olacak.

Fakat bu sürede ilişkinizin bitme noktasına gelmemesine dikkat etmelisiniz. İşte size 7 küçük öneri:
- Başbaşa zaman geçirin: Sadece önemli konuları konuşmak için değil, ufak tefek günlük şeyleri paylaşmak için de kısa süreli bile olsa günlük olarak zaman yaratın. Haftada bir de birlikte yapmaktan zevk alacağınız bir şey için birbirinize söz verin. O gün bebeğinize bakıcı ya da anneniz baksın ve eşinizle keyifli zaman geçirin.

- Aileniz için birlikte plan yapın: Birlikte dışarı çıkmayı, ya da tatile gitmeyi ayarlayabilir, doğum günü hediyeleri konusunda fikir paylaşımında bulunabilir, kutlamaları planlayabilirsiniz.

- Hayallerinizi paylaşın: Bu şekilde bunlardan bazılarını hayata geçirebilirsiniz. Bu sizi birbirinize yakınlaştırır.

- İstediğiniz şeyleri dile getirin: Birbirinizin zihnini okuyamayacağınıza göre, birbirinizden beklentilerinizi net bir şekilde ifade edin.

- Duygularınız hakkında konuşun: İkinizden birinin dışlandığını hissettiği zamanlar olabilir ya da siz ya da eşiniz çalıştığınız için çocuğunuzun büyüme evrelerini kaçırabilirsiniz. Bu konulardaki duygularınızı saklamayın. Konuşun ve bir çözüm bulmaya çalışın.

- Para konularını düzene koyun: Birlikte gerçekçi bir bütçe hazırlayın.

- Birlikte eğlenin: Komik bir olayı, bir fıkrayı paylaşmak herkesin yüzünü güldürecektir.

Okunma Sayısı: 0  / Yorum Sayısı: 0
Bu yazıya daha önce yorum yapılmamış ?
Yorum
Üye olmak için tıklayınız...