Kaptanın ustalığı deniz durgunken anlaşılmaz.
Ara

HEDEF VE HEDEF BELİRLEME YÖNTEMLERİ

HEDEF VE HEDEF BELİRLEME YÖNTEMLERİ

HEDEF VE HEDEF BELİRLEME YÖNTEMLERİ
EĞİTİM PROGRAMI

Nedir Hedef ve Hedef Belirleme Yöntemleri Eğitim Programı?
Bu program, hayattaki isteklerimizden hangilerinin hedef olma özelliğini taşıdığını ayrıştırabilmemize yardımcı olan ve isteklerimizi nasıl hedef haline dönüştüreceğimizin stratejilerini aktaran bir eğitim programıdır.

Neden Bu Eğitime Katılmalıyım?
İnsanların en büyük problemi bir hedef belirleyememesinde gizlidir. Çünkü ancak hedefi olan insanlar problemlerini kontrolü altına alabilen insanlardır. Hayatta çoğu insan arzularını hedefi zanneder. Oysa günübirlik arzularla, ulaşılabilir hedefler birbirinden tamamen farklı kavramlardır; Arzu etmek, hedef belirlemek değildir… İnsan ancak bir hedefi varsa gerçek anlamda harekete geçebilir çünkü beyin sadece hedef belirlendiği zaman bedene enerji gönderir. Hedef belirleme eksikliğinde oluşabilecek problemlerden bazıları şunlardır;
-Çalışma isteksizliği ve motivasyon eksikliği
-Günlük tüketim isteklerinin artması
-Şikayet ve tatminsizliğin artması
-Ani parlama ve asabiyet
-Fitne ve dedikodunun artması
-Kaygı problemlerin artması
-Yoğun mutsuzluk
-Zevk ve eğlenceye düşkünlüğün artması

Yukarıdaki belirtilerin çoğu, sizde, kurumunuzda, çevrenizde veya ailenizde var ise orada Hedef ve Hedef Belirleme Yöntemleri eğitimine ihtiyaç vardır. 

Nasıl Bir Eğitim?
Hedef ve Hedef Belirleme Yöntemleri Eğitim Programı,  Başarı Psikolojisi kapsamında Deneyimsel Tasarım Öğretisi Bilgi Teknolojisinden faydalanarak dizayn edilmiştir. Eğitimindeki tüm konular birbiriyle tutarlıdır; Eğitimin ilk dakikası ile son dakikası arasındaki tüm bilgiler birbirini doğrulayarak anlam tutarlığı gösterir. Tüm bilgiler pratik ve hemen uygulanabilir niteliktedir. Öğrendiğiniz bilgileri daha eğitim tamamlanmadan bile kullanabileceğiniz kolaylıkta uygulanabilir seviyede dizayn edilmiştir.

Eğitim Konuları - 1 Günlük Program

-Hedefin Anlam Analizi
-Hedefin Önemi
-Arzu ve Hedef Arasındaki Fark
-Hırs ve Azim Kavramları
-Sonuç Odaklı ve Sebep Odaklı Olmak Arasındaki Fark
-Hedef Belirleme Yöntemleri

Daha detaylı bilgi için: 0(216) 532 00 00