Bütün insanlar üç sınıfa ayrılmıştır: Hareket ettirilemeyenler, hareket ettirilebilenler ve hareket edenler.
Ara

Beyonce'un Hızlı Zayıflama Diyeti / Psikolojik Sorunlar

Beyonce'un Hızlı Zayıflama Diyeti

Beyonce 10 günde 20 kiloyu nasıl verdi?
Limonata Diyeti son zamanlarda moda olan eski bir diyet türüdür. Beyonce Knowles gibi ünlüler hızlı kilo vererek bu diyetin gücünü doğruladılar. Beyonce, bir taraftan açıkça bu diyetin bilinçsizce yapılmamasını söylerken bir taraftan da ?Dreamgirls? adlı film için bu diyeti uygulayarak 20 kilo verdiğini de itiraf etmekten kaçmadı. Ünlülerin aslında bu diyeti kullanma nedeni vücuttan sağlıksız maddeleri atma amaçlı.

Diyetin Bileşenleri ve Uygulanışı
Limonata Diyeti içinde hiç katı yemeğin tüketilmediği bir diyet türüdür. Onun yerine saf limon suyu, akçaağaç şurubu ve arnavut biberi tüketilir. Bu diyetin temel olarak tarifi şöyle:
?İki yemek kaşığı limon suyu (taze sıkılmış olması daha faydalı), iki yemek kaşığı katıksız akçaağaç şurubu (?B' derecesinde)
?Az miktarda arnavutbiberi
?1 bardak kadar oda sıcaklığında ya da soğuk filtreli su
?Bütün bu malzemeyi karıştırın ve için.

Uzmanlar, günde 6 ile 12 bardak arası içilmesini önermekle beraber acıkıldığı zaman yemek yerine bu karışımın içilmesi gerektiğini belirtmişlerdir. Yatmadan önce sindirime yardımcı olan türde çaylar içmek veya ?tuz-su banyosu? denilen uygulamayı yapmak ta faydalı olabilir. İki kaşık tuzu (iyotlu sofra tuzu değil) bir miktar suyla karıştırıp sabah ve akşam içmek sindirime yardımcı olmaktadır.

Bu diyet uygulanırken sanırım sıklıkla banyoya yakın olmanız gerekecek. Ayrıca diyetin uygulanması durumunda baş dönmesi yaşayabilir ve hasta hissedebilirsiniz. Çünkü vücudunuz pek çok kötü şeyden arınmaya çalışacak. Diyeti ilk olarak yazan, Stanley Burroughs kitabında oldukça uzun ve özenli şekilde diyetin nasıl uygulanması gerektiğini anlatmış.

Bu diyeti istediğiniz süre uyguladıktan sonra katı yemeklere dönerken dikkatli olmalısınız. Vücudunuzun uzunca bir süre yemek tüketmemiş olacağını hatırlayın. Yemeğe dönerken kişiler genelde portakal suyu ve hafif sebze çorbalarıyla başlamaktadır.

Limonata Diyetini Kullanmak
Bu diyet kısa süreli olmak üzere tasarlanmış. Aslında vücudu içten dışa temizleme amaçlı yapılmış olan diyet hızlı kilo vermeye de yarıyor. Zayıflamak için kolay bir yol olmadığı kesin. Aynı şekilde katı yemek tüketmediğinizden kendinizi bitmiş hissetme ihtimaliniz de yüksek. Her ne kadar uç bir yöntem olsa da kilo vermek ve vücudu dengede tutmak için etkili bir yol.
(Kaynak: Dönüşüm Konağı)

Orjinal Metin: http://www.blackbeachweek.com
Çeviri: Şule Can


Okunma Sayısı: 48068  / Yorum Sayısı: 4
 

gamzesi 17.09.2009 12:53:12 Tarihinde yorumlamış

GÖZE ÇARPAN Bİ YANLIŞLIK OLMUŞ MANTIKENDE 20 KİLO VEREBİLMESİ İÇİN EN AZ 70 KİLO OLMASI GEREKİYOR 10 GÜNDE 9 KİLO KULAĞA FAZLASIYLA MÜŞİŞ GELİYOR TABİ BUNUN BEDENSEL REAKSİYONLARI KİŞİYE GÖRE DEĞİŞECEĞİNDEN DİKKATLİ OLMAK GEREK
Yöneticiye Bildir

akinaakinana 22.05.2009 09:20:59 Tarihinde yorumlamış

bana pekte ıyı gelmedı sızce ?
Yöneticiye Bildir

senakyol 23.01.2009 09:04:48 Tarihinde yorumlamış

ya arkadaşlar ben zonguldakta yaşıyorum ve burası küçük olduğu için akçaağaç şurubunu bulamıyorum bana bu konu hakkında yardımcı olurmusunuz
Yöneticiye Bildir

purpleocean 20.09.2008 05:06:50 Tarihinde yorumlamış

makaledeki bir yanlışlıgı düzeltmek istiyorum alıntı yapılan sitede beyonce un 20 kilo degil 20 pound verdıgı yazıyor 1 pound 453 gram oldugu ıçın verdiği kilodada 9 kilodur
Yöneticiye Bildir
Yorum
Üye olmak için tıklayınız...