Kaptanın ustalığı deniz durgunken anlaşılmaz.
Ara

EVET Demeden Önce Bu Yazıyı Okuyun / Psikolojik Sorunlar

EVET Demeden Önce Bu Yazıyı Okuyun

Uzun süren bir ilişkiden sonra sıra geldi nikah masasına oturmaya.. Oturmasına oturacaksınız ama hala kafanızda cevaplanması gereken yüzlerce soru var. Doğru seçimi yaptığınızdan emin misiniz? Cevap "bilmiyorum" ise lütfen yazımızı okuyun...
Sevgiliniz size büyük soruyu sordu "Benimle evlenir misin?"; ve siz de ona "Evet" dediniz. Fakat neden hala emin değilsiniz? Doğru bir karar mı verdiniz? İlk önce aklınıza gelen soruların cevaplarını verin.

Beklentileriniz
Bu evlilik size ne getirecek? Bir arkadaş? Ait olma duygusu? Aile? Çocuklarınız olacak mı? Kaç tane? Aile ve kariyeri nasıl birbirinden ayıracaksınız?

İletişim
Sorunları nasıl çözeceksiniz? Karşınızdaki insanın iletişim kurma tarzından emin misiniz? Sinirli biri mi? Kimin alttan alması gerekecek?

Arkadaşlar
Hayatınızın neresinde olacaklar? Onlarla ne kadar zaman geçireceksiniz? Onun sevmediği arkadaşlarınızla görüşecek misiniz? Erkekler ayrı, bayanlar ayrı mı dışarı çıkacaksınız?

Para
Paranın nereye harcanacağına kim karar verecek? Ya çok uzakta bir iş teklifi alırsanız? Faturaları nasıl ödeyeceksiniz? Ne kadar biriktireceksiniz?

Aile ve kurallar
Ailenin hayatınızdaki rolü ne olacak? Eğer aranızda bir anlaşmazlık çıkarsa ne olacak?

Cinsellik
Doğum kontrolde hangi yola başvuracaksınız? Ya başka birinden etkilenirseniz? Cinsellik sıkıcı olmaya başlarsa?

Çocuklar
Çocuk büyütmekteki düşünceniz birbirine uyuyor mu? Çocuklara kim bakacak? Bu soruların cevaplarını bir kağıda yazın ve gözden geçirin eğer cevabını bulamadığınız bir sorunla karşılaşırsanız bunu müstakbel eşinizle paylaşın. Bakalım onun buna tepkisi ne olacak?

Okunma Sayısı: 0  / Yorum Sayısı: 0
Bu yazıya daha önce yorum yapılmamış ?
Yorum
Üye olmak için tıklayınız...