Kaptanın ustalığı deniz durgunken anlaşılmaz.
Ara

Israr Gücü / Psikolojik Sorunlar

Israr Gücü

Neden Israr Gücü
Vazgeçmenin kaçınılmaz bedeli başarısızlıktır; başarısızlığın tek nedeni, vazgeçmektir.
Ağacın gelişimi zamana bağlıdır. Onu her dakika sularsanız köklerini çürütürsünüz.
Düşünmekte ve inanmakta ısrar edemeyen, davranmakta ısrar edemez.

Başarı Düzeyi ? Israr ? Eylem
Sizi yediğiniz meyvelerle değil, yetiştirdiğiniz ağaçlarla anarlar.
En büyük meyve bir hayat mal olan meyvedir. Domates bitkisi yetişir, meyvesini verir ve ölür. Çoğu bitkiler meyvelerinin yenildiğine şahit olamazlar bile. En büyük insanlar, insanlığı ne kadar değiştirdiklerini dünya gözüyle göremezler.

Tekrar Faktörü
Aşırılık, ruhsal gerginliğe, gerginlik yılgınlığa ve yılgınlık vazgeçmeye, başarısızlığa dönüşür.
Her saniye çalışmak müşiştir; ama her saniye aynı şeyi yapmak çok tehlikelidir. Başarı çok çalışmayı gerektirir, ama başarısızlığın birinci nedeni aralıksız ve değişmesiz çalışmaktır.

Zaman Faktörü
İnsan kendisini geliştirirken bir sınırla karşılaşır: o sırada yavaşlamaz da kendini zorlarsa, stres yaşar, çalışması zarar vermeye başlar. Israrı sürdürmesi için kısa bir ara vermesi ve o arada gücünün esneyerek yeniden toparlanması gerekir. Birden eğerseni eğilmez, kırılır; aniden çekerseniz uzamaz, kopar. İstikrarlı şekilde ilerleyeceksiniz. Geri dönmek yasak, ama kısa aralıklar vermek serbesttir.
İnsan en çok ne yapıyorsa odur. Ne olmak istiyorsanız onu devamlı yapacaksınız.
Her yeteneğin yaklaşık % 50 esneme payı vardır; ama şimdi % 200 artırmaya kalktığınızda, gerginlik oluşturursunuz ve okuduğunuzu anlayamaz hale gelirsiniz.
İnsan vücudu günde bir tek hurma ile yaşayabilir; ama siz hemen bu sınırda beslenmeye kalkarsanız, açlıktan ölürsünüz. Gelişimi zamana yaymanız ve tüm sistemlerinizin yeni biçime adapte olmasını beklemeniz gerekir; yani her gün bir lokma azaltarak o hedefe ulaşabilirsiniz.
Yıllar boyu süren hastalığımdan korktuğum gün, hiç kurtulamayacağımı sandığım günlerden biriydi.

Zamanla Hızlanır
İnsan zamanla hızlansa da, bazen bu hızlanmayı görmez; vakti gelince, zirvede olduğunu fark eder. Sanki her şey birden değişmiştir; oysa hiçbir şey birden değişmez. Birden değişmiş gibi görünenler, içten içe, gizliden değişiyorlardır.
Ağacı yetiştirmek zor; ama tohumu ekmek kolaydır. En kolayıyla başlamadığınız sürece, en zorunu yapmanız imkansızdır.

Yetenek Kaybolmaz
Aç kalan mide nasıl küçülürse, çalıştırılmayan beyinde öyle küçülür. Kulaklarını tıkayan duyamaz hale gelir; sevmeyen sevemez olur.

Güç Azalmaz
En güçsüz insan, en durağan yaşayan insandır.
Zihinsel uzaklaşmanın yolu, zihni, başka konularla tamamen doldurmaktır.

Huzur Gelişir
Üzerinde ısrarla çalıştığınız büyük bir hedefiniz yoksa, düşeceğiniz tuzak kaçınılmazdır. Gıybet yapacaksınız, dedikoduya dalacaksınız, bazı sanatçıların utandırıcı hayatlarını seyredeceksiniz. Küçük olaylardan büyük kavgalar çıkaracaksınız, sinek kanadından kılıç yapacaksınız. Hedefsiz ve ısrarsız insanlar başka ne yaparlar? Ayakkabı boyacılığı yaparak yetim kardeşlerinin ve annesinin geçimine katkı sağlamaya çalışan çocuğun hayallerine bile böyle değersiz olaylar giremiyor.
Psikolojik gerginliklerin birini nedeni, bir problemi bilince çağırıp onu aralıksız binlerce kez tekrar etmektir.
Böyle bir saplantıdan kurtulmanın yolu, farklı hedefler bulmak ve onlara zihinsel olarak adanmaktır. Hedefi bir daha, bir daha, binlerce kez düşünmektir.
Eğer problemlerle dolu çevreden kurtulamıyorsanız, zihninizde hedeflerinizden örülü özel bir çevre oluşturun. Zihinsel uzaklaşmanın yolu, zihni başka konularla tamamen doldurmaktır. Israr edemeyenin zihni farklı düşünce dünyalarında dolaşamaz.

Değişememek
Bilgileriniz değişirse, beyniniz değişir; beyniniz değişirse, hayatınız değişir. Bir insanın hayatını değiştirecek tek yol, beyninin değişmesidir.

Başarısızlık
Vazgeçmenin kaçınılmaz bedeli, başarısızlıktır; başarısızlığın tek nedeni vazgeçmektir. Başarısızlık şimdi yapamamak değil, hiç yapamamaktır. Vazgeçmekten vazgeçmeyen hiç yapamaz.

Erken Başlamak
Kaderin ajandasında geleceğinizle ilgili bir randevu ayarlamasını istiyorsanız, istemekte acele edin. Yarınki randevular, yıllar önce isteyenlerce doldurulmuş olabilir. Ömrünüzün sonuna geldiğinizde, arzuladığınız buluşmaya gidecek nefes bulamayabilirsiniz.
Süreklilik Oluşturmak
Nice insan başarı yolunda yükselir, çıktığı yerin rahatlığına ve gururuna dalarak tembelleşir, yere çakılır. Nice insan da dereden atlarken ayakkabılarına çamur bulaşınca, bataklığa saplandığını sanır; ilerlemeyi durdurur.
Tüm yenilgilerin ardında, durmak veya duraklamak vardır.
Israr son nefese kadar dayanabilmektir.

Kendinle Yarış
Hep sonuncusu olduğunuz bir yarışta uzun süreli koşmaya dayanamazsınız. Birincilerin, yarışın sonunda birinci olmalarını sağlayan güç, genellikle başında birinci olmalarıdır. Hep önde olduğunuzda gösterdiğiniz çaba, hep arkada olduğunuzda göstereceğiniz çabadan çok daha büyüktür.hep önde olanlar, yalnızca kendileriyle yarışanlardır.
Cennet yüzlü simalarını seyredince benim de gözlerim yaşarıyor ama onlarla rekabet etme, onlardan daha iyi olmanın yolu, onlarla rekabet etmek değil, kendinden daha iyi olmaya adanmaktır. Başkalarının büyüklüğünün seni küçültmesine izin verme.
En coşku uyandırıcı vermek, en muhtaç olana vermektir.

Vazgeçilmez İstekler
Kitabımı şu saplantıma borçluyum ve şimdi o kitap hakkındaki değerlendirmeler hayatımı coşkularla dolduruyor. Önemli olan en iyiyi yapmak değil, yapabileceğinizin en iyisini yapmaya adanmaktır. Yaptığınız, diğer insanların yaptığına göreen iyi de olsa, hiçbir işinizi yapabileceğinizin en iyisinden daha iyi yapamazsınız.
Tırmanırken sadece zirveyi gören, ilk adımda yuvarlanacaktır.

Şimdiye Saplanan
Çabalarımızın sonucu bize çabalama heyecanı verir; ama şu anda kopup sonuçlara odaklandığımızda ilerleyişimiz durur. Zengin olma hayali zenginlik yolunda çalışmayı unutturabilir. Dikkat nereye saplanmışsa, eylem oraya yönelik olacaktır. Merdivenin bir sonraki basamağına adım atabilmeniz için oraya basmalısınız, merdivenin zirvesine değil. Tırmanırken sadece zirveyi gören, ilk adımda yuvarlanacaktır.
Şu tuzağa hep düşüyoruz; sevdiğimizi hayal etmenin zevkine dalarak, ona kavuşmanın çileli çırpınışından kaçıyoruz. Hayalde kavuşmanın zevkini, kavuşma yolculuğunun çilesini tercih edenler kavuşamazlar.

Dış Hatırlatıcılar
Bunlar dışardan gelen duygusal algılardır. Size coşkuyu sürekli telkin eden bir çevre yaşasaydınız, coşku tüm benzerliğini kuşatırdı,. Bilincimi kendi halime bıraktığımda, çevremizin kopyası oluveriyoruz.

İç Hatırlatıcılar
Kendinize özel bir hareket seçin; parmak çıtlatmak, gülümsemek, gözleri kırpmak, yumruğu sıkmak, derin nefes almak...
Yukarıdaki hareketlerden veya benzerlerinden uygun gördüğünüzü seçtikten sonra güçlü duygusu yaşadığınız her an o hareketi yapın.
Örneğin harika bir haber anında bilinçli bir şekilde gülümseyin. O haberi tekrar hatırlayın, tekrar gülümseyin bu işi, beyninizde iyice yerleşinceye kadar tekrarlamalısınız.
Herhangi bir zamanda özellikle yorgun ve üzgün zamanınızda içinde bulunduğunuz sıkıcı duygusundan coşku duygusuna aniden sıçramak için aynı hareketi yapın. Örneğin gözlerinizi kırpın. Birden duygularınız değişiyor mu? Değişmiyorsa, tetikleyici bağlantı, zihninizde güçlü şekilde kurulmamış demektir. o zaman bağlantıyı işe yarar hale gelinceye kadar kurmaya devam edin.

Birden sıçramak istediğiniz durum, herhangi bir duygu durumu değil de, düşünce durumu olabilir. Örneğin, önemli hedefleriniz hatırlamak isteyebilirsiniz. Bu defa, her hedef için ayrı bir vücut duruşu veya hareketi seçin. Sonra o hedefi canlandırın, onunla ilgili resimlere bakın, geleceğinizi bütün netliğiyle hayal edin. Tüm bunları yaparken, sık sık, bu hedeflere bağlanacağınız vücut hareketlerini yapın. Örneğin duvarınızdaki ev resmine bakarak gelecekteki evinizi hayal ediyorsunuz, parmağınızı şıklatın, bir daha bir daha...

Eğer bağlantıyı yeterince güçlü yapmamışsanız, daha sonra, sokakta yürürken, boş otururken parmağınızı şıklatınız size anında hedefiniz hatırlatacaktır. Bu çalışmayı arkadaşlarınızla da yapabilirisiniz. Arkadaşınız size haber vermeden parmağını şıklatmasını isteyin. Bunu yaptığı anda hedefinizi hatırlıyorsanız, tetikleyici bağlantı tamamdır.
Son bir nokta daha: Hem dış hem de iç çalıştırıcıları birlikte kullanmalısınız. Başlangıçta parmağınızı sık sık şıklatmayı hatırlayamayabilirsiniz. Bunun için duvarlarınıza astığınız resimleri veya kelimeleri hatırlayıcılar olarak kullanacaksınız. Bu çabaları sürdürürseniz, bu işleri yaptığınız her mekan otomatik çağrıştırıcılar haline gelir.

Mutsuzluğu Besler
İnsan ne kadar mikroplara yenik düştüğünü biliyor. Ne kadar küçük olumsuzlukların altında kendini ezdiğini bir fark etse, uğurlu bütün sorunları çözülecektir. Hırs yüzünden, küçük çirkinliklerden fırtına koparan: ama güzelliklerdeki mutluluğu görmeyen insanlar haline geliyoruz.
İnsan zihni neye odaklanırsa, onu besler. Gün boyu bir hastalığa odaklanırsanız onun tüm vücudunuzu kuşatmasına sebep olursunuz.

Görevine Odaklan
İleriye bakmak şarttır; çünkü 20 yıl sonra ne yapacağınızı şimdiden düşünürseniz, 20 yıllık yolculuk sapmadan ve başarıyla geçirilir. İleriye bakmak tehlikelidir; çünkü 20 yıl boyunca yaşayacaklarınızı bir araya toplarsanız kar; ama 20 yıl erkenden kalkmak insana zor görünür.

Kendinle Yarış
Başarı yolculuğunda biriktirdiğiniz gücün sizinle değil, engellerinizle savaşmasını sağlayacaksınız. Başkalarıyla yarışan, kılıcını kendine; kendisiyle yarışan da, kılıcını engellerine savurur. Çılgınca istemeyen, çılgınca yarışamıyor ve çılgınca yarışamayan, jet uçağı gibi fırlayıp gidemiyor.

Başkalarıyla yarışanın acısı şudur; bir konuda başarılı bir eser vermek istediklerinde, bir başkasının o eseri çoktan verdiğini görürler. Sonra bir başka esere yönelirken daha bitirmeden başka birinin o eseri kendinden önce kendinden başarılı şekilde verdiğini görürler.
Bazı büyüklerim bana, ?Her şey yazılmış, çizilmiş. Kitap yazmış olmak için mi uğraşıyorsun?? dediler. Bazı okuyucular kitaplarımı raflarda gördüklerinde, ?Kendisini yazar sanan yeni biri daha çıkmış.? Dediler. Çok kişi o raflarda farklı bir sayfanın bulunduğunu, okuduktan sonra fark etmiştir. Kendinizle yarışır ve taklitten uzak özel bir dünya kurarsanız, kaderin sahibi, insanların dünyasında sizin için özel bir sayfa açacaktır.

Başarıları Takdir Et
Kendi değerinin ve öneminin en fazla farkında olan insan, başkalarının değerinin en fazla farkında olan insandır. Başkaları gözünüzde ne kadar küçülürse, kendimizde gözümüzde o kadar küçülürüz.
Samimi takdir, düşmanlarınızın kalbini mum gibi eritir. Bunu yaşadım. Israrla aleyhimde konuşan birinin yaptıklarından üzülüyordum. Kendimi savunma çabalarım işe yaramıyordu. Onun takdir edilebilecek yanlarını araştırdım; önce bunlardan içtenlikle memnun olmayı ve kalben onu takdir etmeyi kendime kabul ettirdim. Sonra da pek çok yerde onun lehinde, onu onurlandıracak sözler söyledim. Söylediklerimi duyan bazıları şaşırıyorlardı. Çok geçmeden müşiş bir yankı aldım. Adam lehimde konuşmaya başlamakla kalmamış, dostluğumu kazanmak için ziyaretime gelmişti.

Ben kendimi sevmiyorsam yaratıcımı da sevmediğimi ima etmiş olurum. Güzel çalışmalarınızdan mutlu olduğunuzda ürettiğiniz sevinç, yaratıcınızla paylaştığınız sevinçtir. Hırs, kendi değerinizi yok eder, en iyisi olma yolundaki çabalarınızın tüm sonuçlarını, en kötüye dönüştürür.

Ruhsal İletişim Nedir
Maddesel fırtınalar daha çok, asıl ruhsal fırtınalardan etkileniriz. Ruhsal evrende melekler, cinler, şeytanlar, insanların ruhları ve diğer ruhlar yaşarlar. Bu yaratıklar arasındaki iletişim somut maddesel evrene yansır ve yer yüzünde olup bitenler üzerinde etkiler meydana getirir.
Meleklerin ve pozitif duygular yayan insanların ruhlarından destek aldığımız gibi, negatif duygular yayan insanlardan ve büyücülükte kullandıklarında cinlerden negatif etki alırız. Yaşayacağımız gelecekte, çevrenizdeki ruhsal kimliklerin ruhumuzda ürettiği yansımaların çok büyük rolü olacaktır.

Ruhsal Harita
Gerçek olan maddenin şekilsel boyutunda olup biten değil; içinde, arkasında, ruhunda olup bitendir. Ne zaman eylemlerinizin anlamı ruhunuzdan çıkarsa, o zaman sarsıcı bir etki meydana getirirsiniz.

Etkileşim Okyanusu
Hayat yolculuğunda ilerlerken kullanacağınız en temel güç, kendi ruhunuz aracılığıyla, dua ve dileklerinizden, kişisel çabalarınızdan sonra varlığınıza gönderilir; ama çırpınmaya devam ederken, ikinci bir güç alanı içerisindesiniz. Çevrenizdeki insanların duaları veya bedduaları, sevgileri veya nefretleri, gıptaları veya kıskançlıkları lehinize veya aleyhinize savrulan dalgalardır.

Bin kişinin size dua ettiği, yaptıklarınızı ruhsal olarak desteklediği bir ortamda, bin kişi kadar güçlü olacaksınız. Eğer bir gün adımlarınız çok büyürse, bunu sizden manevi desteklerini esirgemeyen insanlara borçlu olacaksınız.

Bazı liderlerin oluşturdukları ideolojiler, o liderler dünyadan ayrılsa da yaşamaya devam eder. Böyle liderlerin kurdukları sistemi ayakta tutan, kendilerini ölümüne destekleyen ordular değildir. Arkalarındaki halktan kaynaklanan ruhsal destek dağıldığında, tüm dünya orduları onları desteklese de, mağlup olurlar.

Pozitif ve Negatif
Kainatta asıl olan ışıktır, sevgidir, yardımlaşmadır, fedakarlıktır. İnsan dışındaki tüm yaratıklar, kainatın bu hakim yönüne topyekün itaat ederler. Yardımı, paylaşmayı, birlikte aynı yüksekliğe adanmayı yansıtırlar. Tavuk civcivlerini korurken, arı peteğini savunurken bir asker kadar cesurdur. Ama bazı insanlar, bir karadelik gibi her değeri yutmak, sonsuz uzay boşluğunda karanlık noktalar oluşturmak çabasındadır.

İnsanlar
Etkileyici enerji, ruhsallık düzeyine doğru derinleştikçe, etkilemesi seçmesi olmaya, her kesimi değil bir kesimi etkilemeye başlar. Radyo dalgası yarı ruhsal yarı maddesel düzeydedir. Bu düzeyde bile seçme faktörü bu kadar etkili olduğuna göre, tam ruhsal düzeyde tamamen seçimler etkili olacaktır.

Bu mantığı kullanarak düşünelim: Bir insan topluluğu, çevreye ruhsal olarak pozitif enerji yaydığında, bu enerjiden tüm insanlar yararlanamazlar; sadece ruhlarını olumlu mesajlara açmış olan, kendileri de olumlu olan insanları etkiler.

Her ruhsal mesaj, ruhsal ortama yayılır ve kendisine açık olan ruhları artar. Bir ruhsal mesaj, o mesajın frekansına açık olan ruh algılayabilir. Örneğin, telepati birbirlerini hiç tanımayan insanlar arasında değil, aile, akrabalık ve arkadaşlık ilişkileriyle ruhlarını birbirine iyice açmış insanlar arasında gerçekleşir.

Ruhsallıkları güçlü insanlar, manevi ortama çok güçlü ruhsal mesajlar yayarlar. Onlara açıldığınızda, onlarla ilgilenerek ilimlerini öğrenmek istediğinizde, rüyalarınıza girebilirler; onların mesajlarını, sezgiler veya rüyalar aracılığıyla okuyabilirsiniz.

Melekler
Melekler soyut ruhun yaşadığı boyuttadırlar. İnsanla dört şekilde iletişim kurabilirler. Soyut ruhsal mesajlarla, bitkiler, hayvanlar ve cansızlar aracılığıyla. Melek ruhsallığının yaydığı enerji kural olarak pozitiftir.
İnsan, ruhunun derinliklerindeki mesajları dinleyerek, doğayı inceleyerek ve doğayla iç içe yaşayarak melek ruhsallığını algılayabilir ve onlardan olumlu enerji yüklenebilir. Bazı durumlarda melekler zulümleri cezalandırmakla görevlendirilirler ve biz bu görevlerin yansımalarını maddi musibetler olarak algılarız. Melek ruhsallığının tek negatif tarafı budur. Ancak bu da kötülükleri durdurma sonucunu doğurduğu için dolaylı şekilde pozitiftir.

Mesaj İletişimi
Bir insanın size ulaştırmak istediği mesajı telepatiyle, çok açık ve anlaşılır şekilde algılayabilir, ondan etkilenebilirsiniz.
Bu konuda yaptığımız çalışmaları sürdürdükçe mesaj iletim yeteneğinin gelişebildiğine şahidim. ?Beni ara? diyerek ruhsal mesaj gönderdiğim bazı arkadaşların beni aradıklarını bilirim.

Duygu İletimi
Duygular iletilir: Bir yakınınıza sevginizi gönderirseniz onu algılayacaktır. Kalpten kalbe mesajınız iletiliyor. Sanal uzayda sevginiz sevdiğinizin kalbine iletiliyor.
?Allah bir kulunu sevdiğinde, onun sevgisini meleklerin kalbine kor. Bir kuluna da buğz ederse, nefretini meleklerin kalbine kor. Sonra sevgisini de nefretini de insanların kalplerine atar.?
Ruhlar arasındaki duygu iletim sürecini kendi hayatınızda test edebilirsiniz.çok sıkıntılı insanın yanında canının sıkıldığını; özgüveni kuvvetli heyecan dolu insanların yanında kendinizi huzurlu ve güçlü hissettiğinizi göreceksiniz. Yanınızdaki insanın ruhsal durumunun sizi etkilemesinden kurtulamazsınız.
Bir başkası aynı sözleri ezberleyerek okursa, hiç etkilenmeyeceksiniz; çünkü birisinde olan ruh diğerinde eksiktir.

Enerji İletimi
Her insan, içindeki enerjinin yoğunluğu oranında çevrenize enerji yaymaktadır.
İnsanların ruhsal dengelerini bozabilen cinlerin, bazı milletleri cezalandırmak için gönderilen meleklerin ellerine emanet edilen güç sözünü ettiğimiz bu ruhsal enerjidir. Velilerin veya yogilerin ?keramet? veya ?istidrac? adı verilen doğa üstü pratikleri, bu gücün kullanılmasıyla gerçekleştirilmektedir.
İnsan ne kadar içtense o kadar güçlüdür.

Enerjinin Şiddeti
Beslenen düşünce çekirdeği gelişerek büyük bir duygu ağacına dönüşüverir. En güçlü ruhsal enerji, iman derecesine gelmiş düşünce tarafından üretilir.
Herkesin nazarı vardır, herkes pozitif veya negatif güç yaşar. Bazıları o kadar zayıftır ki etkilenirsiniz fakat farkına varmazsınız. Küçük sıkıntılarınızın veya sevinçlerinizin akasında, çevrenizdeki insanların etkisini görmeyebilirsiniz.

Etki Alanı
Ruhsal güçlerle madde üzerinde etki meydana getirmeye ilişkin pek çok psikokinetik deneyim örnekleri değişik kitaplarda yer almaktadır. İslam peygamberinin (A.S.M) ?Nazar doğrudur, dağı bile yıkar? sözüyle işaret ettiği gerçek budur.
Kısaca ruhsal enerjinin etki alanı çok geniştir. Mekan engeli tanımaz. Bu enerji maddi noktalardan açığa çıkar gibi görünse de, madde aracı Ruhsal olduğu için, her yaratık üzerinde etkili olabilir, çünkü cansızlar dahil bu yaratığın temeli ruhsaldır.

Enerjinin Kitleselleşmesi
Bir kişinin yaydığı ruhsal enerji çok zayıf olabilir, ama insanlar cemaatleştiklerinde, aynı duyguları, düşünceleri ve inançları birlikte yaydıklarında ortaya müşiş bir güç çıkarırlar. Atomların çekim güçleri, Yaratıcının kanunuyla emredildiği için zorunlu olarak birleşirler. İnsan ruhsallığının çekim gücünün birleştirilmesi, insan iradesine bırakılmıştır. Ruhlarıyla dayanışmış on kişi, bir birlerinden tüm yönleriyle kopuk yaşayan bir milyon kişiden daha güçlüdür; çünkü birbirleriyle iletişimsiz bir milyon kişinin gücü sadece bir kişinin gücü kadar olabilir.
Ruhsallıkla ilgilenen Maharishi Mahesh Vagi, asırlar öncesinden beri bilinen bu tezin doğruluğunu ispat için deneyler yapmıştır. Örneğin, bu şehirde toplu meditasyonla sevgiyi yayan yogilerin oluşturduğu etki, o şehirde suç oranının istatistiksel olarak fark edilir ölçüde düşmesine yol açmıştır. Bilimin bu konuya ilgisi çok yenidir. A.B.D.'ni Florida Eyalet Üniversitesi'nden bir araştırma ekibinin başkanı, Prof. Şomas Joinery araştırmalarına dayanarak, depresyonun bir tür psikolojik nezle olduğunu ve salgın hastalık gibi insandan insana bulaştığını ileri sürmüştür. İnsan ruhundan çıkan anlamların diğerlerinin ruhlarını etkilemesi bu kadar açıktır.

Güçlü Etkileyiciler
Bir insan sınıfları, ruhsallık düzeyine daha yakın oldukları için yaydıkları enerji daha güçlüdür. Bu durumda olan insanların ruhsal desteklerinden müşiş etkileneceğiz gibi nefretlerinden de ağır ıstıraplar çekersiniz kimler?
Ulaşacağınız pek çok başarı hastalıktan inlerken yaptığınız dualarınız sırasında kaderinize yazılmış olacaktır.

Etkileşimde Denge
İçerik yoğunluğu sayesinde bir tek kişinin manevi enerjisi, binlerce kişinin yaydığı enerjiyi mağlup edebilir. Bu yüzden toplum üzerinde belirgin etkiler bırakanlar ilgisiz çoğunluklar değil ilgili ve duygulu azınlıklardır.
Çevrenizde ne kadar içten dost varsa, ne kadar samimi desteğe sahipseniz o kadar parlak bir geleceğe sürükleneceksiniz. Yanlış anlaşılmasın: yüzlerce İngiliz ve samimiyetsiz dostum ruhsal desteği bir tek can dostun ruhsal desteği kadar büyük olamaz. Pek çok liderin siyasal hakimiyetinin nedeni, onlara sadakatle birkaç can dostu olmuştur.

Coşturan İnsan
Şundan eminim: Tüm yükselişlerin ardında, anne babanın, arkadaşların, çocukların, yetimlerin, mazlumların, fakirlerin, muhtaçların duaları ve destekleri vardır. En azından biz, bir insanın ruhundan çıkan duanın, hedefindeki insanı, algılanabilir şekilde kuşattığını ve koruduğunu biliyoruz.
Sizi seven ve size dua eden bir yol arkadaşı bulursanız ona tüm ruhunuzla sarılmanızı, onu kendi varlığınızdan bir parça gibi görmenizi öneririm. Dışına, içinde olanları aktaran bir dost, yeryüzünün en sevgili hazinelerinden biridir.

Tahripkar İnsan
Nazara karşı kendinizi, ailenizi, eşyalarınızı koruyun. Çok sevilen, insanlarda heyecan uyandıran bir üstünlüğünüz varsa, tehlikeli nazarlar üzerinize yönelebilir. Güzel bir özelliğiniz varsa, onu abartarak anlatmak veya üstünlük nedeni görmek çok aleyhinize olabilir.
Yaratıcı bazı büyük insanların acımasızca eleştirilmesine, gıybetlerinin yapılmasına izin verir. Gerçekten iyi bir insansanız sizi kötüleyen bu tür insanların kötülükleri yaratıcı tarafından hakkınızda iyiliğe dönüştürülecek, nazara karşı korunmanız sağlanacaktır.

Melek Desteği
Kendinden emin insan kıskanmayan, haset etmeyen, öfkelenmeyen, endişelenmeyen, rıza içerisinde hayatını sürdüren insandır.

Nasıl Ruhsal İletişim?
Ruhsal iletişim alanlarından nasıl yararlanacaksınız?
Bireylerin ve toplulukların yapıcı ve güçlendirici enerjilerini üzerine çekebileceğiniz gibi yıkıcı etkilerinin sizi tahrip etmesine de engel olabilirsiniz. Ruhsal etkileşimin diğer tarafında melekler ve cinler bulunduğuna göre meleklerden gelebilecek yapıcı, cinlerden gelebilecek yıkıcı etkilere karşı da konumunuzu belirlemeniz gerekiyor.

İnsan ve Pozitif
İnsanların pozitif enerjilerinin sizi desteklemesi için üç temel tutum önereceğim. Pozitif guruplara ruhsal destek gönderin; çevrenizdeki pozitif insalara destek verin; dostlarınızdan dua ve benzeri destek isteyin.

Gruplara
İnsan ruhunun özelliği şudur: Tüm evreni tarar, ilgi duyduğu anlardaki tüm mesajları çekip çıkarır ve sahibinin açık olduğu ve ilgi duyduğu inançların, mesajların aktığı kanallara açıktır.
Ruhsal iletişim, insanın sempati duyduğu topluluğu kopyalama zorlar. Sempati fanteziye dönüşürse, kopyalama hızı ve etkilenme yoğunluğu artar. Samimi dostlar arasında inanılmaz benzerlikler göreceksiniz. Bu ortaklıkların hepsi beş duyu yoluyla öğrenilmiş değildir; çoğu birbirlerinden ruhsal olarak transfer edilmiştir.
Fizik, aykırılıkların buluşmasıdır; ama ruhsal olarak benzeşmeyenler bir arada bulunmazlar. Madde, zıtlıkların birbirini çektiği ruh, benzerliklerin yakınlaştığı yapıda yaratılmıştır. Bir atomda pozitif yük negatif yükü çeker; oysa ruhsal pozitif enerji, ruhsal negatif enerjiyi iter. Bir kalpte sevginin yanında şefkatin, sadakatin, özverinin yeri vardır; ama bunların yanında nefretin, merhametsizliğin kıskançlığın yeri yoktur. Aynı manevi çatı altında ya bir grup yada diğer grup birleşecektir. Benzeşmeyen ya birbirlerinden uzaklaşırlar yada dönüşerek birbirlerine benzerler.

Bireylere
Evrene yaydığınız olumlu duygular dağlardan yankılanan ses gibi aynen size geri gelecektir. İnsan kendisi için iyilik dilediğinde yeterince içten olmayabilir; ama başkası için dilenen iyilik samimidir. En güçlü dua insanın başkasına yaptığı duadır.
İslam peygamberi (asm) ?Kişi kardeşi için hayırla dua ettiğinde (görevli bir) meleğin, amin, ?kardeşin için istediğinin bir misli de sana verilsin? dediğini bildirir. Dolayısıyla başkalarına yapacağınız iyilik dileği melekler aleminde de kopyalanarak size geri gelecektir.
Dağıttığınız her değer, sonuçta sizin de defterinize yazılacaktır. En büyük insanlar en çok sevilen insanlar oldular. En çok sevilmelerinin nedeni, en çok sevenler olmalarıydı.

Sizden nefret edenlere nefretle karşılık vermeyin, nefret ve öfke ruhsallığın en zayıf durumudur. Size beddua edenler haksız iseler, küfürler savurmadığınız sürece size zarar veremezler. Kötülerden zarar göreceğiniz an, nefrete sarıldığınız andır. Kimseyi sevmek zorunda değilsiniz. Sevmemeniz gereken insanlar vardır. Kötülerden gelecek zararın en doğru yolu, onları yokluğa terketmeniz, unutmanız, isimlerini, cisimlerini, bilincinizden çıkarmanızdır. Eğer yanıbaşınızda iseler kendilerini size duyurmak için çığlıklar atıyorlarsa, kulaklarınızı tıkayın; bir sinek vızıltısı duyduğunuzu sanın. Sözlerini bir kedinin miyavlamasına benzetin; ama nefret etmeyin.

Lanetinizin ilk düşmanı siz olacaksınız.
Vermekte göstereceğiniz cömertlik, alırken gösterilecek cömertliğin ölçüsünü belirleyecektir. Ailenizin bireylerinden başlayarak yakınlık derecesine göre tüm dostlarınıza dua edin; ruhsal olarak iyiliklerini, yapmakta oldukları herhangi bir işi veya geliştirdikleri bir yetenekleri varsa o konuda dualarınızı sıralayın.
Ruhsal kamuoyunu bazen tek bir insanın çığlığı belirler; ama genellikle her ortam, ortamla ilgili dilekte bulunan insanların kalpleri tarafından şekillenmektedir.

Bireylerden
Daha da etkili yöntem, bu arkadaşların hangi günler ve saatlerde kararlaştırmalarıdır. Aynı gün ve dakikaya odaklanan az dua, dağınık zamanlara yayılan çok duadan daha etkilidir.

Dolaylı Negatif
Tehlikeli olan borcunu ödeyememek değil borca karşı duyarsız olmaktır. Çaresizliğe düşmüşseniz alacaklıdan kaçmayın derdinizi anlatın tüm varlığınızı ortaya koyun, size anlayış göstermesini isteyin.
Unutulmuş borç vücudunuzun bir köşesinde bekleyen çıban gibidir. Temizleninceye kadar zarar verir. Evi arabası olduğu halde borcunu ödeyemeyen insanlar yaşıyor. Batmak istemiyorsanız, batan işyerlerinin borç ? alacak ilişkilerini inceleyerek nelere dikkat etmeniz gerektiğini görün.

Dargınlıklar: Gergin olduğunuz bir anda arkadaşınızın kalbini kırmış olabilirsiniz. Terk edilmek yüzünden bunalıma giren gençler tanıdım. Eğer birisine böyle bir ıstırap çektirmişseniz, sizi her hatırlayışında duyacağı üzüntü, üzerinize bela gibi yağacaktır.
Basit gerekçelerle insanları darıltırsanız sadece yalnızlığa terk edilmezsiniz; geleceğiniz karartılır. Ya gönül kırmayın yada iletişim kurmayın. Gönül kırmamanın en önemli yolu dilinize hakim olmaktır.
İğnesini bile kaybetmişseniz yenisiyle değiştirin veya mutlaka hakkını helal etmesini, kalbinin sizden hoşnut olmasını sağlayın.
Başkalarını alay konusu yapmak, gururlananlara çok tatlı geliyor. Eleştirenler kadar eleştirilen, aşağılayanlar kadar aşağılanan insan görmedim.
Birisi bunu denedi ve oracıkta hemen aşağılandı, dışlandı. Önemli işleri olanlar başkalarını çekiştirmeye vakit bulamazlar.
Haksız Nefret: eğer haksız iseniz, nefret ve beddua, dönüp dolaşıp size gelecektir. Ayaklarınızın altına aldığınız şerefler sizi çiğnemeye hazırlanıyor.

Doğrudan Negatif
Çok dikkat çekici bir özelliğiniz varsa tehlikedesiniz. Olağanüstü iyi olanların hayatları zor geçer. Çok güzel, çok akıllı, çok zeki olmak tehlikelidir, tedbir alamazsınız. Nazara karşı hemen tedbir almazsanız, zaman geçtikçe üzerinizdeki tahribatı gelişir.

Çekici Özellik : Eğer çok dikkat çekebilecek bir özelliğiniz varsa ve çok güzel, zeki çalışkan veya başarılı iseniz, bunu insanlara büyüklük taslamak için asla kullanmayın. Herkes sizi takdir edemez. Olağanüstü bir yeteneğiniz varsa, iyice kökleşmesi için onu gizlilik toprağında saklı tutun; böylece dal budak salacaktır. Açığa çıkardığınızda ruhsal saldırıya uğrayacağını bilin. Eninde sonunda çıkacak ve bir mücadele verilecekse, bu herkes için kaçınılmaz. Bir ağacın, daha fidan iken saldırıya uğraması nerede, dal budak ve kök saldıktan sonra saldırıya uğraması nerde.

Dualar : Bazı dualar, nazar ve benzeri zararlı ruhsal enerjiden korunmanız için verilmiştir. Onlara kodlanmış anlamlara ve şifrelere bağlanan ruhani yaratıklar, ruhunuzun çevresine güçlü bir enerji kitlesiyle kaplayacaktır. Onları okuyun ve eğer çevrenizde dostlarınız varsa sizin için okumalarını isteyin, sizi seven insanlardan ruhunuza gelecek destek kendi ruhsallığınızdan üreteceğiniz destekten daha güçlü olabilir.

Cinsiyet : bayanların nazar etkisinin kaldırılmasında bayanların duası; erkelerin nazar etkisine karşı, erkeklerin duası daha etkilidir. Bazı tecrübelerin ittifak ettiği bu görüşün sırrını tam olarak çözmüş değilim. Eğer bir bayanın nazarına uğramışsanız, annenizin veya (evli bir erkekseniz) eşinizin duasını ve ruhsal desteğini isteyin. Sonuca daha hızlı ulaşacağınızı göreceksiniz.

Sakinlik
Melekler olumlu ruhsal mesajları manevi ortamda dolaştırırlar. Zaman zaman sessiz bir köşeye çekilin , iyice gevşeyin, kendinizi ve içinizden geçen olumlu hisleri, düşünceleri, ilhamları yakalamaya çalışın.
Melek ruhsallığı, tüm insanlarla sürekli ilişki halindedir. Keşfedenlerin duydukları, ilhamlar, aslında herkesin ruhuna söyleniyor, ama dünya kanallarına odaklanmaktan, ruhunuzun derinlerinde konuşan radyoları dinlemeye fırsat bulamıyoruz. İçinizi dinleyin, duyduğunuz sözlerin bazıları sizin değil, size ilham edenlerindir.
Çocukların başlarının okşanması, onların kucaklanması, onlar kadar sizi de manevi bir enerjiyle besleyecektir.

Ruhanilerin Yapıcı Etkisi
Meleklerin ruhsal desteklerinden yararlanmak için, temsilleri oldukları tabiat kanunlarının cansızlar, bitkiler ve hayvanlar üzerindeki etkisini tefekkür edin. Tabiata dokunun.

Okunma Sayısı: 0  / Yorum Sayısı: 1
 

nesrinpdr 02.01.2009 10:55:03 Tarihinde yorumlamış

tesekkurler:)
Yöneticiye Bildir
Yorum
Üye olmak için tıklayınız...