Kaptanın ustalığı deniz durgunken anlaşılmaz.
Ara

Kronik Stres, Beynin Öğrenme ile İlgili Bölümlerini Küçültüyor / Psikolojik Sorunlar

Kronik Stres, Beynin Öğrenme ile İlgili Bölümlerini Küçültüyor

Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, kronik stresin öğrenmeyi zorlaştırdığını belirtti. Prof. Dr. Tarhan, Montreal`de Mc Gill Üniversitesi uzmanlarının yaptıkları bir araştırmada, 70 yaşında 50 kişinin 5 yıl izlenerek stresin beynin öğrenme ile ilgili bölümlerini küçülttüğü sonucuna varıldığını kaydetti.

Stresin beyne etkisinin azaltılmasının yollarının araştırıldığını ifade eden Prof. Dr. Tarhan, "Nasa`nın önerdiği Neurobiofeedback yöntemiyle, beyin dalgaları ölçülerek insanlar kendi streslerini kontrol etmeyi öğreniyorlar" dedi. Öncelikle beynin bioelektrik haritasının çıkarıldığını belirten Nevzat Tarhan, şunları kaydetti:

"Beynin stresli çalışan alanları belirleniyor. İkinci aşamada Neurobiofeedback cihazının elektrotları stresli alanlara takılıyor. Bilgisayar ekranında beyindeki dalgalar görüntüleniyor. Üçüncü aşamada kişinin, beyin gücünü kullanarak 'Alfa' dalgalarını artırması öğretiliyor. Alfa dalgası beynin istirahat dalgalarıdır. Bu dalgaları artırmayı başaran kişiye puan veriliyor. Ortalama 10 seansta kişi beyin gücünü kullanmayı öğreniyor."

Çocuklar için de geliştirilmiş programlar bulunduğuna işaret eden Prof. Dr. Tarhan, "Oyun şeklindeki programlarda çocuk beyin gücü ile uçak uçurabiliyor, yarış arabası sürebiliyor" dedi. Neurobiofeedback`in, Türkiye`de de uygulanmaya başladığını bildiren Prof. Dr. Nevzat Tarhan, "Özellikle stresli, depresyonu yenmekte güçlük çeken insanlarda, öğrenme güçlüğü, dikkat eksikliği ve hiperakitivite gösteren çocuklarda başarıyla uygulanıyor" diye konuştu.

Okunma Sayısı: 0  / Yorum Sayısı: 1
 

sky 25.12.2007 01:23:29 Tarihinde yorumlamış

Turk vatandaslar,Sizofreni diye bir hastalik yok. Bu hastalik ilac satmak icin ilac fabrikalari tarafindan kiralanan mafyalar tarafindan yaratiliyor. Bu hastaliga yakalananlarin kisilerin dislerinde civa dolgu var. Civa dolgu bir alici olarak gorev aliyor. Bu isi yapan mafya disteki dolguyu yoresel cizgi bulucusu ile tespit ediyor. Duyulan sesler ve algilanan goruntuler de digital microdalga yolliyicisi ve bu dolgu araciligi ile dis sinirine oradanda beyine, orta kulaga ve goze naklediliyor. Dislerinizdeki civa dolgulari cikartirin ve yerine beyaz dolgu yaptirin. Bu isi yapan mafya cok buyuk bir mafya. Her ulkeden ve her dilden konusanlar var. Her biri insanlik disi bir kopek. Adeta bir suluk gibi insanlari hasta edip onlarin sirtindan geciniyorlar. Bu hayvanlari yok etmenin tek yolu bu insanlarin isini bozmak. Lutfen bu haberi yayin. Dislerinizdeki civa dolgulari cikartirin ve sizofreni olmayin. Sizofreni yapan mafya kopeklerini yok edin. SaygilarSonsel Gokhan Tartan http://www.network54.com/Forum/29274/message/1197837879/BRAIN+CANCER+MAKERhttp://ayfi.wordpress.com/2007/07/24/vedat-yenerer/http://www.turkolmak.org/content/view/583/156/http://my.opera.com/turkish/forums/topic.dml?id=216722http://my.opera.com/turkish/forums/topic.dml?id=216407 http://www.turksagenda.nl/agenda.php?id=2715http://www.şetruşofsky.com
Yöneticiye Bildir
Yorum
Üye olmak için tıklayınız...