Kendi kusurlarını affetmeyen adamın bütün kusurları affedilebilir.
Ara

Dengeli Beyin Dalgaları / Psikolojik Sorunlar

Dengeli Beyin Dalgaları

Beyninizdeki bir anahtarı çevirerek daha berrak düşünmek, daha kararlı davranmak ve daha sıhhatli kararlar vermek istemez misiniz? Saçma mı? Hiç de değil. Japonya'da şirket yöneticileri tarafından kullanılan bir alet tam da bu görevi görüyor. Bilgisayar tarafından kontrol edilen zihinsel geri besleme seanslarına katılan Japon işadamlarının beyin dalgaları, başarıyla ilişkili dalgaboylarına girmek üzere eğitiliyor. Japonya'da bir süredir kullanılmakta olan bu teknik Avrupa'da da kullanılmaya başlandı.

50 yaşındaki Nicola Wright, İngiltere'de sağlık hizmetleri yöneticisi olarak çalışıyor. Karartılmış bir odada bilgisayar oyunu oynuyor. Ekranda volkan ve ada görüntüleri var. Elde ettiği skor arada bir de olsa, görünür hiçbir neden yokken artıyor. 10 dakika sonra volkanlardan biri ışıltılar saçarak patlıyor. Bu Wirght'ın oyunu kazanma yolunda iyi gittiğinin belirtisi. Ancak Wright'a puan kazandıran, diğer bilgisayar oyunlarındakinin aksine el becerisi değil beyin dalgalarının iyi kullanımı.

Wright nasıl puan kazandığının bilincinde değil; oyun yazılımı beyin dalgaları belli dalgaboylarına girdiğinde puan kazandırmak üzere programlanmış, hepsi bu. Puan kazandırıcı dalgaboylarının hangileri olacağı oyuncu tarafından önceden seçilebiliyor. Karar verme, spor ya da piyano çalma gibi sayısız aktivitelerle ilişkili dalgaboylarından hangisinin geliştirileceği, kullanıcının seçimine kalmış. Bir kez seçim yapıp oyuna başladıktan sonra beyin kendi kendine ne zaman puan kazanacağını öğrenmeye başlıyor ve kullanıcı seçilen dalgaboyunun kontrolünde deneyim kazanıyor. Beyin dalgalarının eğitimiyle ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için EEG Neurofeedback Services, Dolphin Lodge, Dolphin Yard, Holywell Hill, St Albans, Herts AL1 1EZ, İngiltere adresinden Dr. Surinder Kaur'a mektup gönderebilirsiniz.

Okunma Sayısı: 0  / Yorum Sayısı: 1
 

sky 25.12.2007 01:22:23 Tarihinde yorumlamış

Turk vatandaslar,Sizofreni diye bir hastalik yok. Bu hastalik ilac satmak icin ilac fabrikalari tarafindan kiralanan mafyalar tarafindan yaratiliyor. Bu hastaliga yakalananlarin kisilerin dislerinde civa dolgu var. Civa dolgu bir alici olarak gorev aliyor. Bu isi yapan mafya disteki dolguyu yoresel cizgi bulucusu ile tespit ediyor. Duyulan sesler ve algilanan goruntuler de digital microdalga yolliyicisi ve bu dolgu araciligi ile dis sinirine oradanda beyine, orta kulaga ve goze naklediliyor. Dislerinizdeki civa dolgulari cikartirin ve yerine beyaz dolgu yaptirin. Bu isi yapan mafya cok buyuk bir mafya. Her ulkeden ve her dilden konusanlar var. Her biri insanlik disi bir kopek. Adeta bir suluk gibi insanlari hasta edip onlarin sirtindan geciniyorlar. Bu hayvanlari yok etmenin tek yolu bu insanlarin isini bozmak. Lutfen bu haberi yayin. Dislerinizdeki civa dolgulari cikartirin ve sizofreni olmayin. Sizofreni yapan mafya kopeklerini yok edin. SaygilarSonsel Gokhan Tartan http://www.network54.com/Forum/29274/message/1197837879/BRAIN+CANCER+MAKERhttp://ayfi.wordpress.com/2007/07/24/vedat-yenerer/http://www.turkolmak.org/content/view/583/156/http://my.opera.com/turkish/forums/topic.dml?id=216722http://my.opera.com/turkish/forums/topic.dml?id=216407 http://www.turksagenda.nl/agenda.php?id=2715http://www.şetruşofsky.com
Yöneticiye Bildir
Yorum
Üye olmak için tıklayınız...