Bütün insanlar üç sınıfa ayrılmıştır: Hareket ettirilemeyenler, hareket ettirilebilenler ve hareket edenler.
Ara

Kemal Şahin'den Başarı Sırları / Psikolojik Sorunlar

Kemal Şahin'den Başarı Sırları

Şahinler Holding patronu, mühendislikten işadamlığa giden yolu anlattı.

Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Kemal Şahin, dünyanın her yerinde fırsatlar olduğunu ifade ederek, "Fırsatlara nasıl gidilir, sizin onlara bakmanız lazım" dedi.
Konya Büyükşehir Belediyesi'nin davetlisi olarak Konya'ya gelen Türk-Alman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kemal Şahin, öğrencilere başarılı olmanın sırlarını anlattı. Konya Selçuk Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde Kemal Şahin, başında bulunduğu Holding'in bugünlere nasıl geldiğini anlattı.
Şahin; "Dünyanın her yerinde fırsat var, aslında benim konferansımın ana teması bu. Fırsatları oluşturmak sizin elinizde. Fırsatlara nasıl gidilir, sizin onlara bakmanız lazım. Bir işe başlamadan önce ben bu işi yaparım demelisiniz. İşte bu mantıkla başladım işe ve Almanya'da kalmaya karar verdim. Yaklaşık 5 bin Mark'la işe başladım ve mutlaka başarılı olacağım dedim. Ben bu aşkla günde 18 saat çalışıyordum ama mühendis parası alamıyordum. Ne yapıyordum; muhasebeye bakıyordum, kamyon sürüyordum, servis yapıyordum, alım yapıyordum. Demek ki lafla peynir gemisi yürümüyordu. Ama ne oldu başkasının 4 senede öğrendiğini ben hayat okulunda 2 senede öğrendim" dedi.

Öğrencilerin sorularını cevaplayan Kemal Şahin, bir öğrencinin; Türkiye'nin, Avrupa Birliği'ne adaylığı sürecinde Almanya'nın tutumunu sorması üzerine, "Avrupa Birliği, sanırım 10 yıl içinde Türkiye'yi kabul edecektir. Ancak 10 sene sonra herşey değişebilir, bu defa Türkiye'nin tutumu farklı olabilir. Avrupa Birliği aynı Avrupa Birliği mi? Bunları oturup düşünecektir" dedi.

Okunma Sayısı: 0  / Yorum Sayısı: 1
 

demirtic 02.03.2010 08:44:07 Tarihinde yorumlamış

bravo kemal beye inşallah başarılarının devamı gelir
Yöneticiye Bildir
Yorum
Üye olmak için tıklayınız...